2011. gadā vienā no Latvijas Dabas fonda projektiem, kas bija veltīts jūras ērgļu un zivjērgļu izpētei, radās ideja pie ligzdām uzstādīt tiešraides kameras. Kameru uzstādīšana pie ligzdām vai dzīvnieku takām pasaulē ir plaši izmantots dabas izpētes paņēmiens, taču tiešraides kameras plašākai sabiedrībai Latvijā tolaik vēl nebija pazīstamas.

Katru sezonu Latvijas Dabas fonds nodrošina aptuveni desmit tiešraides no dažādu putnu ligzdām, pēdējos gados – arī zemūdens tiešraidi no zivju ceļa. Putnu tiešraides guvušas lielu popularitāti sabiedrībā un tām ik gadu ir vidēji 5 miljoni skatījumu no visas pasaules.

Latvijas putnu tiešraides ļauj ielūkoties putnu ligzdā ciešā pietuvinājumā un augstā kvalitātē, tā ļaujot cilvēkiem iepazīt dabas norises. Mūsu tiešraides ir arī starptautiski novērtētas un vairākkārt nokļuvušas arī ārvalstu mediju uzmanības lokā.

Jāuzsver, ka mēs neiejaucamies dabas procesos, tāpēc tiešraidēs mēdz būt vērojami arī nepatīkami skati.

Putnu tiešraides tiek nodrošinātas, pateicoties skatītāju ziedojumiem.  4G internetu nodrošina LMT.

Atbalsti putnu tiešraides ar ziedojumu!

AS “Latvenergo” piedāvā – strauta foreļu nārsts

Daugavas baseins
AS “Latvenergo” šajā rudenī videotiešraidē nodrošinās strauta foreļu nārsta vērošanu atjaunotā Daugavas baseina foreļupē, kas interesentiem un dabas mīļotājiem palīdzēs iepazīt šīs sugas uzvedību nārsta periodā. Priecājamies rādīt šo tiešraidi arī savā vietnē! Daugavas baseina upē, kurā šogad izvietotas kameras, ir foreļu un taimiņu nārstam piemēroti posmi ar akmeņu…

Melnais stārķis (Ciconia nigra)

Rīgas meži
Kā liecina Māra Strazda rīcībā esošā informācija, ligzdas vieta ir zināma kopš 2003. gada, pēc izmēra un citām pazīmēm novērtēts, ka tā būvēta šeit 2001. gadā. Kopš 2006. gada šī ligzda ir pārbaudīta gandrīz katru gadu. Mazuļi bijuši 2006., 2007., 2008., 2009., 2011., 2015., 2018., 2020., 2021., 2022., 2023.

Lauku piekūns (Falco tinnunculus)

Skrīveru apkārtne
Lauku piekūnu ligzdošanu vecā kraukļa ligzdā, kas atrodas augstsprieguma līnijas balstā, Imants Jakovļevs konstatēja jau 2002. gadā, vācot datus otrajam Latvijas ligzdojošo putnu atlantam. Ligzdošana augstsprieguma līnijās Skrīveru, Aizkraukles un Lielvārdes apkārtnē tika novērota arī turpmākos gados. Pēc Aigara Kalvāna raksta Latvijas Ornitoloģijas biedrības žurnālā “Putni dabā” 2014. gadā (…

Vistu vanags (Accipiter gentilis), BKUS teritorijā 1

Rīga
Vistu vanagu ligzdošana Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā Rīgā ir zināma kopš 2015. gada. Šobrīd teritorijā netālu viena no otras atrodas divas vistu vanaga ligzdas, kuras abas ir labā stāvoklī, bet trešā, vēsturiski senākā ligzda jau ir nokritusi. Visas ligzdas ir uzbūvētas vecās priedēs. Iepriekšējos gados vistu vanagu pāris ir…

Melnais stārķis (Ciconia nigra) 

Ogres novads
Melno stārķu ligzdošanas iecirknis šeit, Ogres novadā, ir zināms vismaz kopš 2003. gada, tomēr šī ligzda ir atrasta tikai 2021. gada janvārī. Ligzda varētu būt būvēta 2010. gadā pēc iepriekšējās ligzdas pamešanas. 2021. gadā mazuļu nebija, 2022. sekmīgi izvesti trīs jaunie putni. Iepriekšējā ligzdā šajā teritorijā viens no vecajiem putniem…

Zivju ērglis (Pandion haliaetus) 

Kurzeme
Ligzda, ko vērojam, atrodas Kurzemē. Kā liecina Aigara Kalvāna rīcībā esošā informācija, tā ir zināma kopš 2004. gada. Ligzda veidota nolīkušas vecas priedes zaru sazarojumā. No 2007. līdz 2023. gadam ligzda ir bijusi apdzīvota katru gadu, turklāt tikai 2007., 2010. un 2019. gadā ligzdošana tajā nav bijusi sekmīga. Pārējos gados…

Mazais ērglis (Clanga pomarina)

Zemgale
Mazā ērgļa ligzda atrodas Zemgales rietumos. Tā ir tikusi atklāta 2018. gadā, bet tur atrodas jau ilgāk. Ligzda ir būvēta eglē, 17 metru augstumā, stabilā trīs žuburu žāklē. Pēc novietojuma tā ir vērtējama kā tipiska mazo ērgļu ligzda – aptuveni puse no visām mazo ērgļu ligzdām Latvijā atrodas eglēs, un…

Lašveidīgās zivis Līgatnes upē pie atjaunotā zivju ceļa 

Līgatne
Kamera sniedz iespēju ielūkoties zemūdens dzīvē Līgatnes upē lejpus zivju ceļam, kas tika atjaunots 2020. gada vasarā. Zivju ceļš Līgatnes upē ir viena no retajām šāda veida konstrukcijām Latvijā, kas nodrošina zivju un citu ūdens organismu migrāciju pār cilvēku radītiem upju aizsprostiem – slūžām un hidroelektrostacijām. Lašveidīgās zivis, kuras…

Baltie stārķi (Ciconia ciconia)

Tukums
Tiešraide no balto stārķu ligzdas nodrošināta sadarbībā ar AS “Sadales tīkls”. Saskaņā ar Dabas aizsardzības pārvaldes un “Sadales tīkls” (ST) datiem, pēdējo gadu laikā gaisvadu elektrolīniju balstos reģistrēts vairāk nekā 8000 stārķu ligzdu. Aptuveni 70% Latvijas balto stārķu populācijas dzīvo ST infrastruktūrā. Tāpēc AS “Sadales tīkls” rūpes par balto…