Sabiedriskā zinātne

Sabiedriskā zinātne ir kopradē balstīts pētniecības process, kurā iedzīvotāji vai amatierzinātnieki sadarbojas ar zinātniekiem, kuri nodarbojas ar pētniecību profesionāli. Arī dabas aizsardzībā sabiedriskajai zinātnei ir pieaugoša nozīme, jo dabas izpētei nepieciešamos datus lielos apjomos var iegūt tikai ar sabiedrības iesaisti. Sabiedrība dabas zinātniskās izpētes procesā var piedalīties dažādos veidos,…

Klimata krīze

Klimata krīze ir viens no lielākajiem mūsu gadsimta izaicinājumiem, tā ir cieši saistīta ar dabas daudzveidības krīzi un prasa kompleksus risinājumus, turklāt daudzi no tiem var būt arī dabā balstīti. Vienlaikus klimata krīzes mazināšanas risinājumi mēdz būt tādi, kas ir pretrunā ar dabas daudzveidības saglabāšanu. Latvijas Dabas fonda darbības…

Bioloģiskā daudzveidība

Kāpēc nepieciešams saglabāt bioloģisko daudzveidību pasaulē un Latvijā? Vai tiešām arī Latvijā bioloģiskā daudzveidība ir apdraudēta? Kāpēc mums katram bioloģiskā daudzveidība ir svarīga? Mēs šobrīd dzīvojam laikā, kad pasaulē bioloģiskā daudzveidība samazinās vēl iepriekš neredzētā ātrumā – tas ietver gan sugas, gan dzīvotnes, gan ģenētisko daudzveidību.

Vides politika

Mūsu mērķis ir uzraudzīt un vērtēt politiskās norises saistībā ar dabas un vides jautājumiem, rosināt diskusijas par dabas un vides problēmām politikas veidotāju vidū un panākt šo jautājumu iekļaušanu Latvijas politikas veidotāju un partiju dienaskārtībā.  Dabas daudzveidība lielā mērā ir politiķu rokās un tieši politiskie…

Mežs

Mežs ir Latvijas dabas bagātība, taču tā ekosistēma Latvijā arvien vairāk degradējas, tāpēc mežu apsaimniekošanas ilgtspēja ir izšķirīga mūsu mežu pilnvērtīgai saglabāšanai nākamajām paaudzēm. Gandrīz pusi Latvijas klāj meži, taču veco un dabas vērtībām visbagātāko mežu mums…

Pļavas – dabiskie zālāji

Mēs strādājam, lai saglabātu un atjaunotu Latvijas dabiskos zālājus – to bioloģisko daudzveidību un sniegtos ekosistēmu pakalpojumus. Dabiskās pļavas Latvijā šobrīd varam uzskatīt par izzūdošu dabas vērtību. Kā rāda Dabas skaitīšanas (2021.) rezultāti, Latvijā tās saglabājušās tikai 0,9% jeb 60 000 ha teritorijas. Pirms 100 gadiem tās klāja…