Tiešraide

 
Latvijas Dabas fonds jau septīto sezonu (kopš 2012. gada) pie aizsargājamo putnu ligzdām izvieto interneta tiešraides kameras – gan sabiedrības izglītošanai, gan pētniecības nolūkos. Šogad tiešraidē var vērot astoņas ligzdas - apdzīvotas divas jūras ērgļu ligzdas, melnā stārķa ligzdu,  kā arī divas mazo ērgļu ligzdas, vistu vanaga un ūpja ligzdu, kurās šogad nav izveidojies pāris, bet tāpat tās sniedz vērtīgu ieskatu dabas norisēs.
 
Tiešraides no aizsargājamo putnu ligzdām tevi priecē, pateicoties daudzu brīvprātīgo darbam un sabiedrības ziedojumiem. Putnu vērošana noteikti arī tavu dzīvi padara krāsaināku. ZIEDO, LAI TIEŠRAIDES VARĒTU SKATĪTIES ARĪ TURPMĀK! 
 

Visas tiešraides kameras vienā logā

Pievienojies Dabasdati.lv forumam, uzzini sīkākās putnu dzīves nianses, aplūko forumiešu noķertos interesantākos kadrus un dalies ar saviem vērojumiem un domām!


MELNAIS STĀRĶIS (Ciconia nigra) Siguldas novadā

Šeit dzīvo Gaja un Kaupo, viņiem šogad bija piecas olas, un ir izšķīlušies četri mazie. Lasi šīs ligzdas stāstu! 

Pievienojies šīs ligzdas apspriešanai Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.


JŪRAS ĒRGLIS (Haliaeetus albicilla) Ziemeļkurzemē 

Šeit dzīvo jūras ērgļu pāris Cilla un Osis. Viņiem ir divi mazuļi Bose un Knips, kuri dzīvo ligzdā un gaida vecāku sagādātās zivis. Lasi šīs ligzdas stāstu šeit! 

Pievienojies šīs ligzdas apspriešanai Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā. 


JŪRAS ĒRGLIS (Haliaeetus albicilla) Durbe 

Šajā ligzdā mājo Raimis un Milda. Viņiem ir divi mazuļi - Vilnis un Robe. Lasi šīs ligzdas stāstu! 

Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.


VISTU VANAGS (Accipiter gentilis) 

Tiešraidē iespējams vērot vienu no Rīgas vistu vanagu ligzdām, kas atrodas pilsētas rūpnieciskajā zonā un ir būvēta papelē. Šogad tajā ģimenes dzīve gan neizveidojās, bet arī šeit var vērot dabas norises, ligzdas ciemiņus, un galu galā - noskaidrot, kāds laiks ir Rīgā. 

Šīs ligzdas stāstu lasi šeit!


MAZAIS ĒRGLIS (Clanga pomarina) Kurzeme

Tiešraides kameru pie ligzdas novietojām 2018. gadā, un tajā esam redzējuši viesojamies mazos ērgļus, taču pāris neizveidojās. Tāpēc šobrīd varam vērot ligzdas viesus un dabu Kurzemes pusē. 

Ligzda Kurzemē, pie kuras novietota tiešraides kamera, ir atrasta 2017. gada jūlijā. Pagājušajā vasarā tajā redzēts viens jaunais putns, tomēr ligzdošana nebija sekmīga un jaunais ērglis gāja bojā īsi pirms ligzdas atstāšanas. Pēc ligzdas uzbūves var spriest, ka mazais ērglis šo ligzdošanas vietu izmantojis jau ilgi. Interesanti ir tas, ka ligzda novietota ļoti zemu eglē – tik zemu ligzda var atrasties tikai vietās, kas ir ilgstoši netraucētas. Ligzda ir būvēta uz resna egles zara aptuveni metru no stumbra, tā ir cieši piespiedusies blakus kokam – apsei un, par spīti zemajam novietojumam, no zemes ir grūti saskatāma. Ligzdas koks atrodas aptuveni 50 metru attālumā no lauka malas.

Kameras sistēmu pie šīs ligzdas izvietoja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis. Paldies par atbalstu Valdim Lukjanovam un Jānim Jansonam!

Tiešraides kameras darbību pie mazā ērgļa ligzdas nodrošina Latvijas Dabas fonds projekta “Mazā ērgļa aizsardzības nodrošināšana Latvijā” (LIFE AQPOM) ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija.


MAZAIS ĒRGLIS (Clanga pomarina) Zemgale

Kameru pie šīs ligzdas uzstādījām 2018. gadā, taču arī šeit pastāvīgi iemītnieki tā arī neieradās. 

Šī mazo ērgļu ligzda Zemgalē ir zināma kopš 2017. gada jūlija, kad tajā konstatēts viens jaunais putns. Tā ir būvēta bērzā aptuveni 20 metru augstumā. Spriežot pēc ligzdas materiāla, ligzda ir vismaz piecus gadus veca (apakšējās daļas jau ir daļēji sadalījušās).

Kameras sistēmu pie šīs ligzdas izvietoja Jānis Ķuze un Jānis Rudzītis. Paldies par atbalstu Valdim Lukjanovam!

Tiešraides kameras darbību pie mazā ērgļa ligzdas nodrošina Latvijas Dabas fonds projekta "Mazā ērgļa aizsardzības nodrošināšana Latvijā" (LIFE AQPOM) ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas LIFE+ programma un līdzfinansē Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija.


ŪPIS (Bubo bubo) TIEŠRAIDE DARBOJAS!

Pirmo reizi tiešraidē ūpju dzīvi vērojām 2017. gada vasarā, kad daudzi iemīļoja mazos ūpēnus un viņu gādīgos vecākus. Šogad ūpju pāris tika manīts ligzdā, taču ligzdošana nenotika. 

Ligzdas stāstu lasi šeit!


ZIVJĒRGLIS (Pandion haliaetus) TEHNISKU IEMESLU DĒĻ TIEŠRAIDE ŠOBRĪD NEDARBOJAS!

Ligzdā šogad iemājoja zivjērgļu pāris Teo un Tija, izdēja divas olas, taču tad negaisa laikā tika bojāta tiešraides sistēma. Lai to salabotu, būtu vajadzīgs doties uz ligzdu, taču tas nozīmētu traucēt putnus perēšanas laikā un tad, kad mazuļi vēl ir atkarīgi no vecāku nestās barības. To mēs nedarīsim. Tiešraidi plānojam atjaunot jūnija beigās, kad mazuļi jau būs paaugušies. Gaidām priecīgu atkalsatikšanos! 

Ligzdas stāstu lasi šeit! 

Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

 

 


ATBALSTĪTĀJI

 

Liels paldies visiem privātajiem ziedotājiem!

 

Datu pārraide: Finansiālais atbalsts un 4G rūteri: Sistēmas konfigurācija:

Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem