Jūras ērgļi Ziemeļkurzemē - Osis un Cilla

Ligzda atrodas Kurzemes ziemeļu daļā ligzdošanas teritorijā, kas zināma jau kopš 2013. gada. Pirmā ligzda atradās izcirtumā atstātā vecā, līkā un iztrupējušā apsē, šajā vietā ērgļi sekmīgi ligzdoja divus gadus. 2014. gada oktobrī ligzdas koks nokrita, un putni pārvācās aptuveni 80 metrus tālāk, uzbūvējot ligzdu vecas priedes galotnē. Divu gadu laikā, kad tika apdzīvota šī ligzda, mazuļi netika izvesti ne reizi, un 2017. gadā jūras ērgļi uzbūvēja jaunu ligzdu aptuveni 300 metrus tālāk. Šoreiz putni izvēlējās vecu osi, ligzdu uzbūvējot vienā no galotnes žuburiem. Jau pirmajā gadā ligzdošana šajā vietā bija sekmīga, maija beigās te konstatēti divi jaunie putni.

Tiešsaistes kameras sistēma pie šīs ligzdas tika uzstādīta 2018. gada sākumā, naktī no 21. uz 22. janvāri. Abi jūras ērgļi ligzdu aktīvi sāka apmeklēt tikai martā. Abi ligzdas saimnieki ir negredzenoti, līdz ar to šo putnu izcelsme mums nav zināma.

Tiešraide uzsākta 20. martā, un šajā pašā dienā arī ligzdā izdēta pirmā ola. 23. martā - jau otra ola. Cilla un Osis cītīgi perē, līdz 25. aprīlī izšķiļās pirmais mazulis. Otrais mazulis no čaumalas atbrīvojas 28. aprīlī. 

Šī ligzda ir interesanta barības ziņā, jo atrodas netālu no jūras, un labi redzamas atšķirības no iekšzemē esošās Durbes ligzdas, kur barībā dominē saldūdens zivis, galvenokārt karpas no apkārtējām ūdenskrātuvēm.

Ligzdā notiekošo iespējams komentēt Dabasdati.lv forumā latviešu valodā un Looduskalender.ee forumā angļu valodā.

Kameras sistēmu pie šīs ligzdas izvietoja Jānis Ķuze, Jānis Rudzītis un Jānis Kažotnieks. Palīdzību tās uzturēšanā ir snieguši Ģirts Strazdiņš un Arnis Zacmanis.