Latvijas Dabas fonds piedalās konferencē par atjaunīgās enerģijas tirgus perspektīvām ES

18.03.2014

Šonedēļ Latvijas Dabas fonda pārstāvji - Ģirts Strazdiņš un Ojārs Balcers, devās uz Diseldorfu, lai piedalītos 4.starptautiskajā konferencē par atjaunīgās enerģijas tirgus attīstību Eiropas Savienībā - RECS Market Meeting. Konferencē Latvijas Dabas fonds piedalās kā vides sabiedrisko organizāciju izveidota elektrības ekomarķējuma „EKOenergy” Latvijas pārstāvis.

Konferencē prezentētie un izdiskutētie jautājumi ir ļoti aktuāli. Piemēram, uzzinājām, ka Google sava Somijā izvietotā datu centru vajadzībām finansē liela vēja parka izbūvi; Šveice, izmantojot visu saražoto un importēto elektrības kilovatstundu uzskaiti un atjaunīgo enerģijas atbalsta programmu, jau aptvērusi teju 98 % visa elektroenerģijas tirgus un plāno 2035. gadā atteikties no atomenerģijas. Vācija ir liels izcelsmes sertifikātu tirgus, un šis tirgus būtu atvērts arī Latvijas AER ražotājiem, ja mēs, līdzīgi Igaunijai pievienotos Eiropā plaši lietotajai AIB - Izsniedzējiestāžu asociācijai. Bez šaubām daudz uzmanības tika veltīts ekomarķējumiem, kas ir Latvijas Dabas fonda projekta „EKOenerģija” uzmanības centrā.

Neskatoties uz to, ka katrā ES dalībvalstī atjaunīgās elektroenerģijas tirgus attīstās savādāk, tomēr agrāk vai vēlāk visās valstīs elektrības patērētājiem būs pieejama informācija par to, kur un kā ir saražota elektrība, ko tie patērē, kā arī būs pieejama ne tikai elektrības piegādātāja, bet arī elektrības ražotāja brīva izvēle. Mēs ceram, ka arī Latvijā jau tuvākajā laikā patērētāji varēs izvēlēties atjaunīgu un ekosertificētu elektrību.

Vairāk informācijas:

www.recsmarket.eu
www.ekoenergy.org/lv