Latvijas Dabas fonds sadarbosies ar LVRTC

19.06.2013

Šodien, 19.jūnijā, nodibinājums „Latvijas Dabas fonds” noslēdza sadarbības memorandu ar VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" par kopīgu turpmāku sadarbību zaļas e-pārvaldes popularizēšanā. Sadarbības memorands tika simboliski noslēgts to parakstot nevis ar roku, bet gan eParakstot no abām pusēm.

Memoranda puses vienojās par kopīgu sadarbības projektu veidošanu sabiedrības izglītošanā un iesaistīšanā dabas aizsardzībā, kā arī apņēmās popularizēt eParakstu kā videi draudzīgu rīku, kam ir tāds pats spēks, kā ar roku veiktam parakstam, taču tā izmantošana veicina dabas resursu saudzēšanu.

"Mūsdienās dabas aizsardzība vairs nav dažu cilvēku hobijs, bet gan būtiska nepieciešamība. Mūsu atbildība ir katram kaut ko izdarīt, lai nodrošinātu dabas ilgtspējīgu. Tieši mazās lietas kopā nodrošina to, ka mūsu atstātais ekoloģiskais pēdas nospiedums uz zemes ir mazāks nekā tas varētu būt," norādīja nodibinājuma "Latvijas Dabas fonds" valdes loceklis Ģirts Strazdiņš.

Lai ikvienam būtu iespēja sekot līdzi eParaksta pielietojamības statistikai un kokiem, kas tiek simboliski "izglābti" pateicoties elektronisko dokumentu izmantošanai, portālā www.eparaksts.lv turpmāk atradīsies banneris, kas divas reizes stundā atjaunos informāciju par eParakstītu dokumentu skaita pieaugumu.

No 1996.gada LVRTC bija bezpeļņas valsts akciju sabiedrība, bet kopš 2004.gada 1.novembra - valsts akciju sabiedrība. No 2010.gada vasaras LVRTC uztur "Lattelecom" virszemes ciparu televīzijas pārraides komercrežīmā. LVRTC atbild par e-paraksta pakalpojumu uzturēšanu un mārketingu kopš 2009.gada jūnija, kad to pārņēma no Latvijas Pasta.