LDF lasa, skatās un iesaka. Ģirts Strazdiņš.

21.03.2019

Par grāmatām, filmām un noderīgiem avotiem par un ap dabu stāsta Latvijas Dabas fonda direktors Ģirts Strazdiņš. 

Rūpes par dabu un dzīves telpu mums apkārt un izriet no mūsu vērtību skalas. Ja būšana dabā mums sagādā prieku, kuru arvien gribas atjaunot atkal un atkal esot dabā, tad dabas vērtība noteikti būs starp mūsu prioritātēm. Savukārt, ja mūsu dzīve ir iekārtojusies tā, ka dabā būt izdodas retāk nekā mēs to paši vēlētos, tad nekas cits neatliek kā baudīt skaistas dabas filmas, lasīt grāmatas vai iedvesmoties no mākslas. Lūk mani galvenie iedvesmas avoti šādām reizēm:

  • No latviešu dzejniekiem un zaļajiem domātājiem mani visvairāk iedvesmo Imants Ziedonis un Arvīds Ulme. Piemēram, Ziedoņa dzejoļu krājums “Es skaitīju un nonācu pie Viena” vai tikko kā iznākušie “Minimismi”.

  • Lai arī mēs paši Latvijas Dabas fondā skaitām dabu, tomēr filmā “Dabas skaitītāji” uzzināju daudz jauna un interesanta, un iesaku to noskatīties visiem, kuri vēlas vairāk izprast Latvijas dabu un tās vērtības.

  • Tajās reizēs, kad neesmu drošs par kādas ķīmiskas vielas kaitīgumu vai vēlos uzzināt zaļākos risinājiumus vienā vai otrā jomā, par visuzticamāko informācijas avotu uzskatu britu žurnālu The Ecologist.

  • Savukārt, šobrīd, pavasarī ik pārdienas mīlu ielūkoties igauņu lapā  http://birdmap.5dvision.ee/, lai redzētu vai melnie stārķi, mazie un vidējie ērgļi, kā arī citas Āfrikā ziemojošās putnu sugas jau nesāk atpakaļceļu uz dzimteni. Šeit redzams, kur šobrīd atrodas arī Latvijas Dabas fonda ar raidītājiem aprīkotie lielie dumpji un jūras ērglis.