Mīlas festivāla "Nerātnais kukainītis" aizkulisēs ar Voldemāru Spuņģi

31.07.2020

Daba neko nav atcēlusi! Tā šovasar Latvijas Dabas fonds un projekts GrassLIFE ar kampaņu "Daba neko nav atcēlusi!" aicina ikvienu iepazīt Latvijas dabu, iedziļinoties dabiskās pļavas norisēs kā īpašos pasākumos. Viens no karstākajiem vasaras notikumiem ir kukaiņu mīlas festivāls "Nerātnais kukainītis" - 27. un 29. jūlijā Siguldas Balonu pļavā kopā ar aizrautīgo kukaiņu pētnieku un sīkbūtņu pasaules zinātāju Voldemāru Spuņģi ielūkojāmies tā aizkulisēs!

Pastaigu laikā eksperts stāstīja par kukaiņu dzīvi pļavā un to nozīmi dabas daudzveidībā. Festivāla dalībnieki pieredzēja dabisko pļavu un iepazina tās iemītniekus - cikādes, spīduļus, tripšus un pārējos 15 000 Latvijā sastopamo kukaiņu sugu pārstāvjus. Daba nudien neko nav atcēlusi: pļavu dižsienāzis spēji lec, vientuļās bites uzcītīgi strādā, savukārt balteņu dzimtas varoņi graciozi pārvietojas virs pļavas! Voldemārs Spuņģis palīdzēja atpazīt un izprast mīlas festivāla "Nerātnais kukainītis" varoņu dziesmas, dejas un rotaļas.

Pastaigas dalībniece Inese stāsta: "Izrādās, kukaiņu dzīves krāšņums un daudzveidība tiešām visizteiksmīgāk izpaužas ēšanā un sugas turpināšanas aktivitātēs! Un, lai arī daudz informācijas atrodam internetā, mūsu grupas vadītāja stāstījumā gandrīz viss bija jauns. Dižsienāzi un krāšņspāri nekad neaizmirsīsim. Šādas ekskursijas nevar aizstāt ar "Google" un "Wikipedia" vietnēs atrodamo informāciju, liels paldies!"

Pēc mīlas festivāla "Nerātnais kukainītis" apmeklējuma Mārtiņš raksta: "Spontāni piekritu doties ar draugiem uz ekskursiju par kukaiņiem, bet teikšu godīgi - šis vārdu salikums neaizrāva. Kas gan var būt interesants kukaiņu vērošanā? Taču tagad varu likt roku uz sirds un sacīt, ka šī bija viena no interesantākajām pēdējā laika ekskursijām. Jau pirmajās desmit minūtēs, kad mūsu gids ar savu tīkliņu saķēra kukaiņus un sāka mums par tiem stāstīt, es biju tikpat aizrauts kā mazākie pastaigas dalībnieki. Piedzīvojām arī asas izjūtas. Rādot mums pļavu dižsienāzi, tas iekoda Voldemāram pirkstā tik spēcīgi, ka atraut vaļā nebija viegli. Ieteikums visiem: nekad nespriediet par agru, pirms pieņemat lēmumu doties kādā pastaigā pa pļavu."