Nacionālajā botāniskajā dārzā darbosies Mobilais muzejs “Klimata pārmaiņas – redzēt, sajust, mainīt”

18.05.2023

Atzīmējot Starptautisko bioloģiskās daudzveidības dienu, 22. maijā plkst. 13.00 Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī (Miera iela 1) tiks atklāts Mobilais muzejs “Klimata pārmaiņas – redzēt, sajust, mainīt”. Muzejs uz Latvija ir atceļojis no Lietuvas, sadarbojoties divām organizācijām – Latvijas Dabas fondam un Aktīvo jauniešu biedrībai (Lietuva). Mobilais Klimata muzejs būs apskatāms no maija līdz septembra beigām.

Mobilais Klimata muzejs aicinās ikvienu izpētīt un izprast klimata krīzi, redzot, sajūtot un dzirdot klimata pārmaiņas. Muzejs ir paredzēts kā interaktīvs izglītības instruments, lai informētu sabiedrību par klimata pārmaiņu ietekmi un parādītu veidus, kā katrs individuāli var rīkoties, lai dzīvotu klimatam draudzīgāk. To veido četri 12 metrus gari jūras konteineri jeb izstāžu zāles, kuros atspoguļotas četras tēmas: klimata pārmaiņu cēloņi un sekas, Eiropas Savienības zaļā kursa galvenie punkti Baltijas valstīs, dabas nozīme mūsdienu cilvēka dzīvē, savukārt apkopojošā tēma ir klimatam draudzīgs dzīvesveids. Lai paplašinātu zināšanas par ekspozīcijā apskatāmajām tēmām, būs iespēja pieteikties bezmaksas ekskursijām gida pavadībā. 

Visi materiāli, no kuriem veidota izstāde, ir videi draudzīgi – vai nu izmantoti jau lietoti materiāli, kuriem dota otrā dzīve vai jauni materiāli, kuriem otrā dzīve tiks dota nākotnē, vai izvēlētas videi draudzīgas ražošanas iespējas.

Ekspozīcija ir izvietota Salaspilī, Nacionālā botāniskā dārza teritorijā blakus Rīgas ielas vārtiem. Tā būs apskatāma botāniskā dārza darba laikā, taču pirms došanās uz muzeju, aicinām pārliecināties par tā darba laiku mājaslapā: http://www.klimatamuzejs.lv/ . Individuālam muzeja apmeklējumam jāiegādājas ieejas biļete botāniskajā dārzā.

Mobilā Klimata muzeja atklāšana ir paredzēta 22. maijā plkst. 13.00. Ieeja uz atklāšanu ir bezmaksas, ejot iekšā caur Rīgas ielas vārtiem.

Projektu koordinē Aktīvo jauniešu biedrība (Lietuva) ar Latvijas Dabas fonda atbalstu. Klimata muzejs ir daļa no Eiropas Klimata iniciatīvas (EUKI). EUKI finansē Vācijas Federatīvās Republikas Ekonomikas ministrija.