Projekta LIFE CRAFT izstādi “Lauka pētījumi” atklās 1.-4. jūlijā

21.06.2021

1. jūlijā, no plkst. 14:00 tiks atklāta Vides risinājumu institūta veidotā zinātnes un mākslas izstāde “Lauka pētījumi”, piedāvājot apmeklētājiem tūres ar izstādes radošo komandu, Lindas Boļšakovas performances, mākslinieku apvienības IevaKrish un Ērika Eriksona izrādes "Tuvumā Tukšums" performatīvos aktus un Maksima Šenteļeva un Rostislava Rekutas-Džordževiča skaņu performanci. Izstāde ir tapusi projekta "LIFE CRAFT: Klimata atbildīga lauksaimniecība" ietvaros. 

Jau vairāk nekā gadu mākslinieki un zinātnieki no Latvijas un ārvalstīm kopīgi ir meklējuši atbildes uz jautājumu - kā dzīvot līdzsvarā starp dabu, cilvēka vēlmēm un vajadzībām? Paplašinot priekštatus par apkārtējo vidi, šī pētījuma rezultāti tiks prezentēti Cēsu pilsmuižas klētī, kas uz izstādes laiku pārvērtīsies par procesu un eksperimentu telpu ar instalācijām, skaņu ainavām, tekstiem, filmām un performancēm.

Līdztekus mākslas darbiem būs iespējams vērot arī kino režisora un apskatnieka Žulijena Nuhuma Kulibali veidoto latviešu īsfilmu izlasi "Dabiski", kas tapusi sadarbībā ar  25. Rīgas starptautisko īsfilmu festivālu "2ANNAS".

Izstādes dalībnieku sastāvu veido instalāciju un performanču māksliniece Linda Boļšakova, etnobotānikas pētnieku grupa DiGe, horeogrāfi Ēriks Eriksons un apvienība IevaKrish ar dziedātāju Jolantu Strikaiti, režisoru Mārtiņu Zvirbuli un dejotājiem Emīliju Bergu un Marģeru Vanagu, tekstu autore un tekstila māksliniece Sandra Kosorotova, arhitekte un urbāniste Līva Kreislere, dizainere Anete Krūmiņa, keramiķe un porcelāna meistare Esmeralda Purvišķe, skaņu mākslinieks un arhitekts Maksims Šenteļevs, tekstu autore Alīse Vorobeja, ilustrators un murālists Zahars Ze un dzejniece Marija Luīze Meļķe. Ekspertu lomā izstādei pievienojas Vides risinājumu institūta bioloģe Rūta Abaja, praktiskās entomoloģijas laboratorijas vadītāja Kristīne Berķe-Ļubinska, attālās izpētes eksperts Dr. Dainis Jakovels, agronome Dr. Arta Kronberga, klimata vēstnieks Uģis Rotbergs, ainavu dizainere Dace Zariņa, LU LFMI pētniece Dr. Una Smilgaine, projekta LIFE CRAFT lauksaimnieki un citi.

Izstāde būs apskatāma no 1. jūlija līdz 29. augustam, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 14.00 līdz plkst. 20.00, sestdienās un svētdienās no plkst. 12.00 līdz plkst. 20.00 Cēsu pilsmuižas klētī un Zinātnes un mākslas centra "Brūzis" teritorijā.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu, Rīgas Starptautisko īsfilmu festivālu 2ANNAS un mākslas telpu MALA. Tā ir daļa no projekta LIFE CRAFT, “Klimata atbildīga lauksaimniecība Latvija”. Tā mērķis ir veidot un sniegt ekonomiski pamatotu praktiskās pieredzes kopumu klimata pārmaiņu mazinošas lauksaimniecības prakses īstenošanai Latvijā. Projektu un izstādi finansē ES LIFE programma, LR Valsts reģionālās attīstības aģentūra un projekta partneri. Izstādi finansiāli atbalsts Cēsu novada pašvaldība.
Vairāk informācijas par “Lauka pētījumiem” iespējams iegūt Vides risinājumu institūta mājaslapā, Facebook un Instagram kontā.

Ievērībai: Izstādē tiks ievēroti visi epidemioloģiskās drošības pasākumi.