Sākas pilsētas pļavu talku rudens!

04.10.2022

Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Rīgas Domi un apkaimju biedrībām turpina Rīgā veidot pilsētas pļavas – savvaļas augu oāzes, kas bagātina pilsētvidi un palīdz saglabāt augu sugas. Šogad paredzēts izveidot 10 jaunas pilsētas pļavas – Ķengaraga promenādē, Čiekurkalnā, Dreiliņkalna pakājē, zālājā Kurzemes prospektā pie Imantas tirgus, Dzirciema ielā pretī Stomatoloģijas institūtam, Jūrmalas gatvē pie LU Botāniskā dārza, Ezermalas ielā pie Ķīšezera, Ēbeļmuižas un Uzvaras parka daļās, kā arī Akmens tilta nogāzēs. Tieši oktobris ir īstais laiks, lai sētu un ierīkotu pļavas! Tāpēc nedēļas nogalēs no 8. oktobra līdz 6. novembrim visi aicināti piedalīties pilsētas pļavu ierīkošanas talkās.

“Par 2022. gada dzīvotni Latvijas Dabas fonds iecēla pilsētu – kā vietu, kur arī mājo daba un kas kļūst arvien nozīmīgāka dabas daudzveidības saglabāšanai. Pilsētas pļavu talkas ir lieliska iespēja katram piedalīties dabas ienešanā pilsētā un padarīt reālu un vērtīgu darbu dabas saglabāšanai kopumā. Pilsētas pļavu rudens talkās aicinām piedalīties visus, kuriem interesē daba, pļavas un ir vēlēšanās padarboties un arī iemācīties ko jaunu,” saka Rūta Sniedze-Kretalova, Latvijas Dabas fonda projekta “Pilsētas pļavas” koordinatore.

Pilsētas pļavu teritorijās talkas tiks rīkotas nedēļas nogalēs, sākot no 8. oktobra līdz 6. novembrim:

8.10. 11.00  Ķengaraga promenāde, sadarbībā ar Mazjumpravas apkaimes biedrību
9.10. 11.00  Rusova iela, sadarbībā ar Čiekurkalna apkaimes biedrību
15.10. 11.00 Dreiliņkalns, sadarbībā ar Purvciema apkaimes biedrību
16.10 11.00 Imantas tirgus, sadarbībā ar Imantas apkaimes biedrību “Annenhof”
21.10 14.20 Jūrmalas gatve, sadarbībā ar Rīgas 34. vidusskolu
22.10. 11.00 Dzirciema iela, sadarbībā ar Iļģuciema biedrību
23.10. 11.00 Ēbeļmuižas parks, sadarbībā ar Ziepniekalna apkaimes biedrību
29.10. 11.00 Ezermalas iela, sadarbībā ar Mežaparka attīstības biedrību
30.10. 11.00 Uzvaras parks, sadarbībā ar apvienību “Apeirons”
6.11. 11.00 Akmens tilts, sadarbībā ar biedrību  “Pilsēta cilvēkiem”

Talkās Latvijas Dabas fonda eksperti pastāstīs par Gada dzīvotni un to, kāpēc tiek veidotas pilsētas pļavas, kādas sugas tajās tiek sētas un kādas puķes varēs gaidīt. Liela daļa pilsētas pļavās sējamā sēklu materiāla ievākuši seniori, iesaistoties akcijā “Seniori Latvijas pļavu nākotnei”. Latvijas Dabas fonds izsaka vislielāko pateicību akcijas dalībniekiem, kuri skaidri parādīja – dabas saglabāšanā var iesaistīties ikviens.

Talkās kopīgi ar iedzīvotājiem tiks veikta augsnes līdzināšana, nolasot liekās zāles velēnas un nolīdzinot augsni, bet pēc tam tiks iesēts katrai vietai īpaši sagatavots Latvijas savvaļas sēklu maisījums. Talkas noslēgumā paredzēta tēja, uzkodas un sarunas. Dalībniekus aicinām ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, jo talkas nav paredzēts atcelt vai pārcelt nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā. Latvijas Dabas fonds ierobežotā daudzumā nodrošinās darba cimdus, grābekļus un ķerru, tomēr talkas dalībnieki aicināti ņemt līdzi arī savus uzskaitītos tehniskos līdzekļus.

Sīkāka informācija par talku norises vietām meklējama Latvijas Dabas fonda "Facebook" profilā vai vietnē pilsetasplavas.lv.

Pilsētas pļava Sarkandaugavā.

Pilsētas pļava nogāzē pie Juglas upes.

Tiekamies pilsētas pļavu talkās!

Projektu "Pilsētas pļavas" finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par šīs publikācijas saturu ir atbildīgs Latvijas Dabas fonds, un tas var neatspoguļot Sabiedrības integrācijas fonda oficiālo viedokli vai politiku.