Tiešsaistes konference “Klimatam draudzīgas lauksaimniecības metodes”

08.04.2024

Latvijas Dabas fonds un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina interesentus uz  konferenci par klimatam draudzīgām lauksaimniecības metodēm. Pasākums notiks 17. aprīlī no pulksten 10.00 līdz 13.00 tiešsaistē un būs skatāms gan latviešu, gan angļu valodās. Reģistrācija konferencei: https://ej.uz/craftlife 

Kopš 2018. gada Latvijas Dabas fonds (LDF) kopā ar partneriem – Vides risinājumu institūtu (VRI), Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), Čehijas Zinātnes un sabiedrības centru (CCSS) īsteno projektu LIFE CRAFT. Projekts praktiski pārbauda un demonstrē trīs dažādas metodes – tiešo sēju jeb bezaršanu, bioogles iestrādi augsnē un kontrolēto drenāžu, kuras ļauj samazināt CO2 un citas SEG emisijas, iepazīstina ar tām lauksaimniekus un apkopo praktiskus ieteikumus šo metožu piemērošanai Latvijas apstākļos.

Projekta noslēguma konferencē eksperti iepazīstinās ar šīm inovatīvajām, klimatam draudzīgajām lauksaimniecības metodēm un to testēšanas rezultātiem Latvijā.

“Projektā ir iesaistītas 8 saimniecības Dobeles novadā, kur projekta 5 gadu gaitā esam pārliecinājušies par tiešās sējas un StripTill tehnoloģijas pozitīvajām tendencēm. Projekta darbības rezultātā uzlabojusies augsnes bioloģiskā aktivitāte, palielinājies organiskās vielas saturs, uzlabojies gaisa un mitruma aprites režīms. Papildus visam, saimniecībās esam ievērojami samazinājuši CO2 emisiju apjomu, esam uzlabojuši augu maiņu, kā arī optimizējuši sējumu ierīkošanas izmaksas, tai pat laikā, praktiski nezaudējot ražas apjoma ziņā,” saka Jānis Kažotnieks, LLKC eksperts.

Konferences programma:

Konference notiks 17. aprīlī no 10.00-13.00 tiešsaistē. Saite uz pasākumu tiks nosūtīta pēc reģistrēšanās pasākumam.

Reģistrācija pasākumam: https://ej.uz/craftlife 

Konference notiek projekta “CRAFT LIFE: Klimata atbildīga lauksaimniecība Latvijā” (NR. LIFE16 CCM/LV/000083) ietvaros. Projekta mērķis ir vērtēt trīs lauksaimniecības prakšu – tiešās sējas, bioogles iestrādes un kontrolētās drenāžas – ietekmi uz siltumnīcas efekta gāzu (SEG) emisijām. Projektu finansē Eiropas Komisijas LIFE programma un līdzfinansē Valsts reģionālās attīstības aģentūra