Tiešsaistes nodarbības, video lekcijas un erudīcijas spēle: Latvijas Dabas fonda projekts “Dabas un klimata skola jauniešiem” turpinās

01.03.2021

11. martā notiks Latvijas Dabas fonda projekta “Dabas un klimata skola jauniešiem” piektā tiešsaistes nodarbība “Daudzveidīgi meži un klimats”. To vadīs bioloģijas doktors un Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus, bet sarunu moderēs klimata aktīvists Rūdolfs Kivlenieks. Līdztekus turpmākajām “Dabas un klimata skola jauniešiem” tiešsaistes nodarbībām martā un aprīlī tiks laistas klajā arī video lekcijas, savukārt 20. maijā notiks erudīcijas spēle jauniešiem par dabas un klimata tēmām.

Latvijas Dabas fonda projekta “Dabas un klimata skola jauniešiem” piektā tiešsaistes nodarbība “Daudzveidīgi meži un klimats” notiks 11. martā 14.00 – 15.00. Tās eksperts būs bioloģijas doktors un Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus, bet sarunu ar viņu un skatītājiem moderēs klimata aktīvists Rūdolfs Kivlenieks.

11. marta tiešsaistes nodarbība būs skatāma Latvijas Dabas fonda “Facebook” lapā (@dabasfonds), kā arī šeit: https://events.tiesraides.lv/dabasunklimataskolajauniesiem. Iepriekšējo tiešsaistes nodarbību ieraksti ir pieejami Latvijas Dabas fonda “YouTube” kanālā.

Savukārt 22. aprīlī notiks pēdējā “Dabas un klimata skola jauniešiem” tiešsaistes nodarbība. Par tēmu “Vide, klimats un vecāki” stāstīs Latvijas Dabas fonda komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa, aicinot kopīgi domāt par to, kā jauniešiem pārliecināt vecākus mainīt dzīvesveidu klimatam par labu.

Latvijas Dabas fonda “YouTube” kanālā ir pieejama video lekcija par konvencionālo un bioloģisko lauksaimniecību. Tajā vides zinātniece Jana Simanovska un Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs Gustavs Norkārkls iepazīstina ar abu saimniekošanas metožu darbības principiem un to ietekmi uz vidi un cilvēkiem. Turpmākajās video lekcijās, kas nāks klajā martā un aprīlī, tiks aplūkota mežu un dabas daudzveidības tēma, kā arī ikdienas izvēles klimata pārmaiņu kontekstā. Tās būs pieejamas Latvijas Dabas fonda “YouTube” kanālā.

Sadarbībā ar uzņēmumu “Prāta spēles” projekta “Dabas un klimata skola jauniešiem” izskaņā 20. maijā 14.00 – 15.00 tiešsaistē notiks erudīcijas spēle par dabas un klimata tēmām, kuras tika aktualizētas tiešsaistes nodarbībās un video lekcijās. Tiešsaistes erudīcijas spēles dalībniekiem būs iespēja pārbaudīt apgūtās zināšanas par klimata pārmaiņu problemātiku un laimēt klimatam draudzīgus pārtikas un sadzīves produktus. Plašāka informācija par pieteikšanos sekos.

Projekta “Dabas un klimata skola jauniešiem” mērķis ir izglītot jauniešus par klimata pārmaiņām, īpaši uzsverot to mijiedarbi ar dabas daudzveidību. Projekta mērķauditorija ir skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem, taču piedalīties tiešsaistes nodarbībās un citās aktivitātēs aicināti visi interesenti.

Visi “Dabas un klimata skola jauniešiem” materiāli un tēmas ir sagatavoti, balstoties mācību priekšmetu programmu tematos, lai tos būtu iespējams integrēt skolu darbā. Saturu veido Latvijas Dabas fonda eksperti sadarbībā ar izglītības speciālistiem un klimata jomas ekspertiem. Visi skolas materiāli ir pieejami mājaslapā www.ldf.lv/dabasskola, un tie īpaši noderēs vidusskolas kursu Bioloģija I, Ģeogrāfija I, Vēsture un sociālās zinības I un Sociālās zinības un vēsture skolotājiem.

Interesentus, kuri vēlas saņemt atgādinājumu un papildu informāciju par projekta “Dabas un klimata skola jauniešiem” tiešsaistes nodarbībām un citām aktivitātēm, lūdzam pieteikties šeit.