Latvijas Dabas fonds izdod grāmatu par videi draudzīgu gaļas liellopu audzēšanu Latvijā

16.01.2014
2013. gada noslēgumā Latvijas Dabas fonds sagatavoja grāmatu par videi draudzīgu gaļas liellopu audzēšanu Latvijā. Patlaban grāmata ir pieejama elektroniskā formātā, bet janvāra beigās tā bez maksas būs pieejama arī drukātā formātā.
 
Grāmatas autore ir zviedriete Anna Džeimsone (Anne Jameison), kas jau vairāk nekā 30 gadus nodarbojas ar videi draudzīgu gaļas liellopu audzēšanu Zviedrijā. Viņa vairākas reizes ir viesojusies Latvijas saimniecībās, kas audzē gaļas liellopus, lai izprastu šīs nozares situāciju un iespējamos attīstības scenārijus Latvijā.
 
Grāmatas autore atzīst: „Gaļas liellopu audzēšana ir viena no perspektīvākajām lauksaimniecības nozarēm Latvijā. Tās attīstībai šeit ir visi nepieciešamie priekšnoteikumi – piemēroti klimatiskie apstākļi, plašas, vēl aizvien neizmantotas, gaļas liellopu audzēšanai piemērotas zemes platības, uzkrāta saimniekošanas pieredze un plašas iespējas kāpināt produkcijas noietu gan vietējā, gan ārzemju tirgū.”
 
Grāmatā Anna Džeimsone, runājot par videi draudzīgas gaļas liellopu audzēšanu, uzsver, ka saimniekošana, ekoloģisko funkciju saglabāšana, dabas aizsardzība un bizness var tikt apvienoti, saimniekojot ilgtspējīgi.