Latvijas Dabas fonds un projekts LIFE GoodWater IP aicina izbaudīt rudeni urbānajā Ainavu tūrē Rīgā

04.10.2022

Latvijas Dabas fonds šī gada Ainavu tūres turpina ar rudenīgu ainavas un skaņas saspēles piedzīvojumu 8. oktobrī, Rīgā Juglas pusē. Šī ainavu tūre ir veltīta Latvijas Dabas fonda Gada dzīvotnei – pilsētai, un tajā kopā ar ekspertiem atklāsim dabas daudzveidību, kas slēpjas urbānajā vidē. Ainavu tūre ir Latvijas Dabas fonda organizēts izzinošs pārgājiens kopā ar dabas ekspertiem, ko papildina ar ainavu saskanīgs koncerts.

Lai iepazītu dabas daudzveidību pilsētā, Latvijas Dabas fonds aicina sestdien, 8. oktobrī plkst. 11.00 – 14.40 doties urbānajā Ainavu tūrē Rīgā Juglas pusē. Pārgājienā iepazīsim kultūras un industriālo mantojumu – veco dzelzceļa tiltu, ko kādreiz izmantoja kūdras pārvadāšanai, baudīsim skatu uz Ķīšezeru un Jaunciema dabas liegumu, apskatīsim Hirša villu, tekstilrūpnīcas “Rīgas audums” teritoriju, ūdenstorni, pilsētas pļavas Juglas promenādes nogāzē, Strazdmuižas parku, Juglas ezeru un kanālu, Liepu aleju un Bābelītes ezeru. Uzzināsim, kā daba pārņem vietas, kurās apsaimniekošana pārtraukta, kā arī novērosim dažādu sugu ūdensputnus Juglas ezerā un citas migrējošās putnu sugas.

Ainavās vedīs Juglas un dabas pazinējs, aktīvs dabas pieminekļu un augu apsekotājs Ansis Opmanis, dzīvās dabas un putnu entuziasts Ruslans Matrozis, kā arī ornitoloģe Ilze Priedniece, projekta “LIFE GoodWater IP” koordinatore Latvijas Dabas fondā. Tūres noslēgumā muzicēs ukraiņu nacionālā instrumenta – bandūras – virtuoze ukrainiete Darja Leleko. Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā koncerts notiks Strazdmuižas klubā. Visi tūres dalībnieki bez maksas tiks cienāti ar siltu zupu. 

Plānotais tūres ilgums – 4 stundas, kuru laikā noiesim apmēram 5 km. Šī ekspedīcija ir ģimenēm ar bērniem draudzīgs pasākums.

Dalība Ainavu tūrē – bezmaksas, taču iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta, aizpildot anketu: https://ej.uz/JuglasTuri , jo vietu skaits ir ierobežots.

Pulcēšanās Ainavu tūres pārgājienam paredzēta sestdien, 8. oktobrī no plkst. 10.30, pārgājienu sākam plkst. 11.00. Informāciju par pārgājiena sākuma punktu nosūtīsim dalībniekiem individuāli.

Sīkāka informācija: vija.kurpniece@ldf.lv vai 26472306.

Iešanu Ainavu tūrēs finansiāli atbalsta projekts “LIFE GoodWater IP”.