LDF un žurnāls IR aicina jauniešus pieteikties vasaras skolai "Game On Climate Change"

10.07.2020

Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar žurnālu IR aicina jauniešus vecumā no 15-19 gadiem pieteikties dalībai klimata pārmaiņām un ilgtspējīga dzīvesveida praksēm veltītā dienas vasaras skolā “Game On Climate Change”, kura norisināsies no 10. – 14. augustam Rīgā. Vasaras skola 25 jauniešiem tiks nodrošināta bez maksas, un tā notiek starptautiskā projekta Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” ietvaros. 

Vai tevi uztrauc klimata pārmaiņas un pasaule, kurā būs jādzīvo nākotnē? Ir padomā idejas, kā mainīt pasauli, lai tā kļūtu klimatam draudzīga? Vēlies kļūt par klimata aktīvistu, mācīties no ekspertiem un sadarboties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem? Tieši šādus jauniešus aicinām piedalīties vasaras skolā “Game On Climate Change”. Nedēļas laikā jaunieši varēs izzināt dažādus ar klimata pārmaiņām saistītus procesus, apzināties savu lomu tajos, kā arī ieviest ilgtspējīgus ikdienas paradumus un motivēt tiem apkārtējos.

Pieteikties dalībai vasaras skolā iespējams no 9. līdz 24. jūlijam, aizpildot pieteikuma anketu, kura pieejama šeit: https://bit.ly/2VYBBP2. Izvērtējot anketās pausto motivāciju, dalībai vasaras skolā tiks izraudzīti 25 jaunieši. Vērtēšanas kritēriji atrodami šeit: https://docs.google.com/kritēriji. Vasaras skolas “Game On Climate Change” organizatori ar apstiprinātajiem dalībniekiem sazināsies 30. jūlijā.

Vasaras skolas “Game On Climate Change” dalībnieki iepazīsies ar to, kas ir klimata pārmaiņas un kā tās sekmē cilvēku darbība rūpniecības, lauksaimniecības un citās jomās, kā arī pētīs risinājumus klimata pārmaiņu mazināšanai un plānos to ieviešanu savā un apkārtējo ikdienā, apzinot sabiedrības informēšanas un iesaistes mehānismus. Skolēniem būs iespēja tikties un uzklausīt klimata ekspertu viedokli, sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzes stāstus, kā arī pašiem izstrādāt risinājumus cilvēku negatīvās ietekmes uz klimatu mazināšanai. Vasaras skolā tapušās idejas noslēguma dienā tiks prezentētas ne tikai citiem dalībniekiem, bet arī sadarbības partneriem un nozaru ekspertiem, veicinot to tālāku attīstību. Pilna vasaras skolas programma un ieguvumi aplūkojami šeit: https://ir.lv/ir-notikums/game-on-climate-change/.

Vasaras skola notiks no 10. līdz 14. augustam katru dienu 10:00 – 17:00 Kalnciema Kvartāla galerijā (Melnsila iela 10b), Rīgā. Dalība dienas vasaras skolā ir bez maksas, nodrošinot pusdienas, launagu, dzeramo ūdeni un visus nepieciešamos resursus uzdevumu veikšanai. Transportu nokļūšanai uz un no norises vietas, kā arī naktsmītni dalībnieki nodrošina paši.

Vasaras skola “Game On Climate Change” tiek īstenota Latvijas Dabas fonda projekta “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” ietvarā sadarbībā ar žurnālu IR. Nometnes programmu izstrādā bioloģijas un dabaszinātņu skolotāja, kustības “Iespējamā Misija” absolvente Edīte Sarva, sugu un biotopu eksperte, projektu vadītāja “Vides risinājumu institūtā” Rūta Abaja un citi.

Projekts “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” ir kopīga vides organizāciju iniciatīva 8 Eiropas valstīs, kuras mērķis ir padziļināt jauniešu izpratni par klimata pārmaiņām un to, kā ar individuālām rīcībām iespējams sekmēt ilgtspējīgu un klimatam labvēlīgu attīstību, kā arī aicināt jauniešus iesaistīties “klimata spēlē” – kļūt par klimata aktīvistiem. Latviju šajā projektā pārstāv Latvijas Dabas fonds. Projektu līdzfinansē ES DEAR (Development Education and Awareness Raising) programma un Kultūras Ministrija.